Kraigherjeva ulica 4a, 2230 Lenart v Slov. goricah +386 (0)8 200 44 53 urednik@ovtar24.si

Neurje zajelo Slovenske gorice - najhuje v Sveti Ani

Levo: športni park v Jurovskem Dolu. Foto: Sandi Purgaj. Desno: poškodovana streha v Sveti Ani. Foto: Franc Ruhitel.

Slovenske gorice je danes okoli 14.30 ure zajelo neurje z močnim vetrom, ki je povzročilo precej težav predvsem na območju Svete Ane, Lenarta, Benedikta in Svetega Jurija v Slovenskih goricah. Po podatkih Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje (SPIN) so gasilske enote v popoldanskih urah posredovale predvsem zaradi številnih vetrolomov in posledic močnega vetra.

Neurje v Sveti Ani: Foto: Marija Vučetič in Franc Ruhitel

Iz zabeleženih intervencij do 18. ure - bilo jih je 26, od tega iz Svete Ane 17 - je razvidno, da so gasilci odstranjevali podrta drevesa in veje, ki so ovirala promet ter ogrožala varnost občanov. Več posredovanj je bilo evidentiranih na območju Svete Ane, kjer je bilo po neuradnih informacijah neurje tudi najintenzivnejše.

neurje 2705 3Razdejanje na starem pokopališču v Jurovskem Dolu. Foto: Sandi Purgaj

Po naših neuradnih podatkih je močan veter na Sveti Ani odkrival strehe objektov, škoda pa naj bi nastala tudi na drugi infrastrukturi. O razsežnostih neurja pričajo tudi fotografije iz Jurovskega Dola, kjer je veter poškodoval drevesa v bližini športnega parka, polomljeni pa so tudi spomeniki na starem pokopališču.

neurje 2705 4Foto iz Svete Ane. Foto: Franc Ruhitel

Gasilci in pristojne službe so na terenu že več ur, občane pa ob tem pozivajo k previdnosti, saj lahko zaradi poškodovanih dreves, visečih vej in morebitnih poškodb objektov nevarnost ostaja tudi po prenehanju neurja. Prosijo tudi za razumevanje, saj je zabeleženih veliko intervencij, zato se po najboljših močeh trudijo, da čim hitreje in čim uspešneje odpravljajo škodo.

neurje 2705 9Sveta Ana. Foto: Maksimiljan Potočnik

Kolikšna je skupna materialna škoda, za zdaj še ni znano.

neurje 2705 5Sveta Ana. Foto: Ines Zadravec

neurje 2705 61Levo: Jurovski Dol. Foto: Bernard Škamlec. Desno: Sveta Ana. Foto: Kmetija Škof

neurje 2705 8Sveta Ana. Foto: Maksimiljan Potočnik

neurje 2705 7Sveta Ana: Foto: Maksimiljan Potočnik

neurje 2705 10Sveta Ana. Foto: Maksimiljan Potočnik

Dodaj komentar

Pogoji komentiranja

Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Ovtar24.si želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja.

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Ovtar24.si. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Ovtar24.si bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

Pošlji

Ovtar24

Ovtar24, medijska hiša, d.o.o.
Kraigherjeva ulica 4a
2230 Lenart v Slov. goricah

08 200 44 53
urednik@ovtar24.si
ISSN 3024-0050 (portal)
ISSN 3024-0263 (časopis)
O nas
Ostalo