Danes se je zaključila uspešna serija velikonočne tržnice, ki je bila v preteklih dneh na voljo v 4 ločenih dnevih; poleg današnjega dne še prejšnji četrek, petek in v soboto. Zaradi slabega vremena so morali stojnice pospraviti nekoliko prej, kot je bilo dogovorjeno, in sicer že ob 13. uri. Trgovci, ki so na stonicah ponujali svoje lokalne izdelke in pridelke, so zedinjeni, da so s skupnim izkupičkom zelo zadovoljni.
Pivo in velikončni kruh gresta za med
Mlad pivovarec Matija Kramberger s Kmetije Kramberger Šteinbauer iz Spodnjega Porčila pri Lenartu: »Na velikonočni tržnici prodajamo velikonočni beli kruh z rozinami in brez rozin, domače pivo iz pivovarne Krambrew – na voljo sta svetli in temni lager ter pale ale – prodajamo pa še selekcijo mesnih izdelkov, kot so domače krajnske klobase in prekajeno meso,« nam je zaupal. Kot nadaljuje, so s prodajo zadovoljni in dodaja, da so jih na tržnici poleg novih obiskale številne stalne stranke. Za vse, ki jih še ne poznate in vas zanima, kakšne dobrote prodajajo, se lahko za prevzem izdelkov oglasite na njihovem domačem naslovu v Spodnjem Porčiču 20.

FOTO: Kmetija Kramberger Šteinbauer
»Skoraj vse smo že prodali, zato nas slaba vremenska napoved ni prestrašila«
Med domačimi ponudniki se je našla tudi Mariborčanka: »Sem Lukač Silva iz Maribora in izdelujem ročne izdelke iz perlic. Tukaj sem drugič in bom tudi naslednjič z veseljem sodelovala s prodajo na velikonočni strojnicah,« nam je zaupala.
Odlične prodaje je bila vesela tudi Darinka Čuček iz Radehove, ki prodaja potico in druge sladke pekovske izdelke: »Skoraj vse smo že prodali, zato nas slaba vremenska napoved ni prestrašila. Prepričana sem, da do popoldneva na naši stojnici ne bi imela več česa prodati« nam je vzneseno sporočila gospa Čuček, katere izdelke je moč kupiti na Kmetiji Titan-Čuček z Radehove 1.

Kmetija Titan-Čuček
Ponosna na izpraznjeno stojnico
Ponosna na svojo prazno stojnico – večino vsega je namreč že prodala – je tudi Petra Ješovnik s Kmetije Ješovnik s Cogetincev 21, občina Cerkvenjak. »Danes na stojnici ponujam sveža domača jajčka in domače testenine različnih vrst, barv in oblik. Na voljo so domači jušni rezanci, široki rezanci, domači svedri, domači svedri, špinačni široki rezanci, za katere sem dobila tudi zlato priznanje na festivalu Dobrote slovenskih kmetij, domačo ribano kašo s korenjem, za katero sem prejela srebrno priznanje, pisani svedri, pirine testenine brez jajc in ajdove testenine brez glutena. Zelo sem zadovoljna s prodajo, zelo rada grem med ljudi,« nam je dejala ga. Ješovnik, čigar domače izdelke je mogoče kupiti po predhodnem telefonskem dogovoru ali na stojnicah v Gornji Radgoni. Svoje izdelke prav tako dostavlja na dom.

FOTO: Kmetija Ješovnik
Svojo stojnico je imela tudi gospa Rozalija Simonič s Kmetije Simonič, na naslovu Spodnja Senarska 33 iz Občine Sveta Trojica. Pridelovalka domače sezonske zelenjave, čigar izdelke lahko najdemo tudi v novo odprtem multimatu v Lenartu, je sicer zadovoljna s prodajo na velikonočni tržnici, nekoliko manj pa pozdravlja prihod številnih novih trgovin v Lenartu in okolici. »Prihod teh trgovin se nam kar pozna, saj kupci potem raje zavijejo v trgovino,« je kritična.

FOTO: Kmetija Simonič
Vse lokalne ponudnike lokalne hrane oz. živil, skupaj z njihovimi kontaktnimi informacijami, lahko najdete na tem seznamu.