V soboto popoldne, 16. novembra, je središče Jurovskega Dola zaživelo v znamenju Martinovanja, ko se je mošt prelevil v vino. Pod toplim jesenskim soncem so obiskovalce pričakale stojnice, vzdušje pa je ogrel tudi zvok klopotca, ki na tem mestu simbolično oznanjal konec trgatve. Dogodek so otvorili pevci Jurovskega okteta z izvedbo Napitnice, katerih harmonija glasov že 21 let obogati številne prireditve v kraju. Svojo dobro letino so s ponosom predstavili Vina Toplak, Vinogradništvo Finšter, Konrad Wine, Vinogradništvo Aljaž Vladimir Toplak, Vinogradništvo Marjan Senekovič, Vinogradništvo Dvoršak ter Cabal – Vinogradništvo Križovnik. Za prijeten skok v preteklost so s svojim nastopom poskrbeli članice in člani Folklorne skupine Jurovčan, večerno druženje ob glasbi pa je oblikoval Ansambel Srčni muzikanti.
Osrednji del dogodka je bil posvečen simboličnemu snemanju klopotca, ki ga s predanostjo vzdržuje Franc Kukovec in se nahaja ob Roškarjevi trti, potomki najstarejše trte na svetu, za katero skrbi Ivan Špindler. Vinogradniki, ki so se zbrali na trgu, so nato v skupni sodček vlili po liter svojega vina, s čimer so simbolizirali skupnost in sodelovanje, nato je sledil blagoslov vina, ki ga je opravil domači župnik dr. Janko Gögner. Predsednik društva, Jurij Črnčec, je v svojem nagovoru izrazil upanje, da bo društvo vinogradnikov v kraju še naprej pojem kontinuitete, povezanosti in vsega dobrega, kar počnejo v kraju. Prisotne je nagovoril tudi župan Peter Škrlec, ki se je zahvalil vinogradnikom za njihov trud ter izrazil željo po nadaljevanju tradicije. Društvo vinogradnikov Sveti Jurij v Slovenskih goricah je na prireditvi gostilo domače ponudnike vina, obiskovalcem pa so bile na voljo tudi tople jedi, ki so jih pripravile članice Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij in Gostilna Špindler. Najmlajši pa so lahko uživali v ponudbi sladkarij, pokovke in balonov.
Martinovanje v Jurovskem Dolu je bilo več kot le praznik vina – postalo je praznik skupnosti, prijateljstva in lokalne tradicije, ki povezuje različne generacije in ohranja dragoceno kulturno dediščino Slovenskih goric. Dogodek je vsem prisotnim vlil novo energijo in radost, hkrati pa opomnil, da so tovrstna srečanja tista, ki krepijo vezi v skupnosti.