
Uvedba modre cone ob delu Jurovske ceste
23 april 2026ustvaril Senka Dreu

Ko pes ni več “le pes”
20 april 2026ustvaril Nina Zorman

Namesto lesne biomase obstoječi obnovljivi viri
17 april 2026ustvaril Senka Dreu
»Za soncem svetega Martina, kaj kmalu pride sneg, zmrzlina.« pravi stari slovenski rek. In da v Lenartu še ujamejo jesenske sončne žarke, bo martinovanje v Lenartu že v soboto, 5. novembra.
Ob 14. uri vabljeni na Trg osvoboditve v Lenart, kjer bodo člani Društva vinogradnikov Lenart v sodelovanju z Občino Lenart pripravili krst mošta, prikazali ljudske šege, ki so bile v navadi okoli godu sv. Martina (11. november) ter poskrbeli za kulinarične domače dobrote ter seveda žlahtno kapljico lokalnih vinogradnikov.
Ni vesele družbe brez glasbe, za katero bodo poskrbeli člani ansambla Srčni muzikanti. Dogodek pa bo povezoval Samo Tuš – Korl. »Naj bo sveti Martin suh, da bo pozimi rasel kruh.« Mi pa dodajamo še – in trebuh!