
Šport za zdrav pogled na življenje
05 marec 2026ustvaril Senka Dreu

Lenarška donacija za Ukrajino
04 marec 2026ustvaril Senka Dreu

Nova foto zgodba v Lenartu
03 marec 2026ustvaril Nina Zorman
Petra Kranvogel Korošec, direktorica Knjižnice Lenart in vodja enote Lenart, ki deluje pod okriljem VDC Polž Maribor, Gordana Kosanič sta v petek, 14. oktobra predali bralni kovček z novimi vsebinami in tako otvorili novo sezono branja v lenarški enoti. »Bralni projekt Objem besed smo za uporabnike VDC Polž Maribor, enota Lenart prvič pripravili oktobra 2021 ter uspešno zaključili spomladi letos. Kar 29 uporabnikov je prebralo najmanj dve knjigi iz bralnega kovčka ter izpolnilo zgibanko, pripravili pa smo tudi razstavo pobarvanih polžkov ob podelitvi priznanj na zaključnem dogodku projekta v Knjižnici Lenart.« je povedala Petra Kranvogel Korošec, ki je vodji enote, Gordani Kosanič, že predala bralni kovček z novimi vsebinami za drugo sezono branja med njihovimi uporabniki.
»Kovček vsebuje enajst enot gradiva in je letos tematsko obarvan z bližajočo se 30. obletnico ustanovitve VDC Polž Maribor. Uganke, šaljive pesmi, kratke zgodbe, slikopisi in gradivo, oblikovano v skladu z načeli lahkega branja se je v kovčku zbralo pod naslovom S knjigo praznujem. Dodali smo milne mehurčke, štampiljke, v naši hiši oblikovali zgibanke in pobarvanke ter plakate.« je še opisala Kranvogel Koroščeva.
V enoti pa so povedali, da so uporabniki kovček že nestrpno pričakovali, prav tako pa skupno branje in listanje knjig, ki jim obogati vsakdan. Bralni kovček bo v enoti VDC v Lenartu vse do marca 2023, nato pa bodo za vse, ki bodo sodelovali pripravili zaključni dogodek.
