Kraigherjeva ulica 4a, 2230 Lenart v Slov. goricah urednik@ovtar24.si

Pernica dobila obnovljeno kulturno dvorano

Foto: arhiv občine

Včeraj, 22. septembra, je v kulturnem domu v Pernici potekala otvoritev projekta Pernica poje. Z zaključitvijo tega projekta so občani pridobili obnovljeno kulturno dvorano in s tem ureditev novega prireditvenega prostora za družabna srečanja in prireditve. Zbrane je na otvoritvi nagovori župan mag. Gregor Žmak, za kulturni program so poskrbela domača društva.

Občina Pesnica in Kulturno umetniško društvo Pernica sta skupaj kandidirali na 4. javni poziv LAS Ovtar Slovenskih goric, sklad ESRR. Projekt je zajemal investicijska dela v dvorani kulturnega doma v Pernici in nakup opreme. Kot je povedal župan mag. Gregor Žmak, so v sklopu projekta uredili balkon s sedeži (statična ureditev balkona in namestitev preklopnih stolov) in dvorano opremili z avdio vizualno tehniko (reflektorji, LCD projektor, platno in ozvočenje). »Zaradi nove opreme smo delno obnovili in na novo razporedili tudi električne inštalacije. Dvorana takšna kot je, namreč ni omogočala izvajanja željenih kulturnih prireditev (koncertov in predstav), ker ni imela ustrezne infrastrukture,« je obrazložil župan zakaj so se odločili za obnovo.

pernica 1

Na otvoritvi so kulturni program pripravili: Mažoretne in twirling skupine občine Pesnica, MPZ Canticum Pernica, otroci Vrtca Pernica, Miha Fras na harmoniki, za zakusko po sami otvoritvi pa je poskrbel Primož Kramberger s. p. z izdelki lokalnih ponudnikov.

»Prenovljeni prostor bo namenjen širši javnosti. Ciljne skupine za koriščenje prostora so občani, šolarji, društva, lokalni prebivalci z območja LAS Ovtar Slovenskih goric z enakovredno vključenostjo mladih, starejših in drugih ranljivih skupin. Obnova je izrednega pomena, saj bo le z obnovljenim prostorom in izboljšano avdio video tehniko mogoče izvajati kvaliteten kulturni program,« so zapisali na občini.

Vrednost investicije je 94.625,82 EUR, od tega znaša višina sofinanciranja iz Evropskega sklada za regionalni razvoj 31.912,12 EUR. Investitor je bila Občina Pesnica, ki je tudi lastnik objekta. Partnerja projekta sta Kulturno društvo Pernica in podjetje Primož Kramberger s.p.

pernica 2

Dodaj komentar

Pogoji komentiranja

Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Ovtar24.si želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja.

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Ovtar24.si. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Ovtar24.si bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

Pošlji

Ovtar24.si

Kraigherjeva ulica 4a
2230 Lenart v Slov. goricah
08 200 44 53
urednik@ovtar24.si
ISSN 3024-0050
O nas
Ostalo