
Odkrili spominsko ploščo Benediktu Zeilhoferju
22 marec 2025ustvaril dr. Marjan Toš

Do boljšega počutja po metodogiji Louise L. Hay
20 marec 2025ustvaril Aleksandra Papež

Bobri v Sp. Verjanah imajo mir
19 marec 2025ustvaril Marjan Toš
Zoran Šteinbauer je avtor, ki ga v Slovenskih goricah dobro poznajo vse generacije bralcev, saj piše za otroke in odrasle. Obenem pa prihaja iz Voličine. V lanskem letu je izdal prvo slikanico v knjižni zbirki o deklici Miji. Ob kulturnem prazniku pa je v Knjižnici Lenart letos predstavil že drugo, z naslovom Mija pomaga dedku.
Ob kulturnem prazniku so pravljično sredo, 12. februarja, pričeli s pesmijo Pod oknam ter nadaljevali z razmišljanjem o ljubezni in Francetu Prešernu ter njegovi Juliji. France Prešeren je bil pesnik, gost na pravljični uri pa je bil pisatelj Zoran Šteinbauer. V knjižnici so pripravili t.i. medgeneracijsko pravljično srečanje in nanj posebej povabili dedke in babice ter vse, ki jih Zoranovo delo zanima, ne glede na starost. Saj za pravljice nismo nikoli premalo ali preveč stari! Primerjali so otroštvo nekoč in danes, prebrali pravljico Mija pomaga dedku in za pokušino prisluhnili odlomku iz naslednje slikanice o deklici Miji. Zoran je otroke vprašal, kaj je zanje ljubezen in skupaj so ugotovili, da je ljubezen tudi medsebojna pomoč. Pravljica pa otroke in odrasle nežno opomni tudi na pomen vztrajnosti.
Otroci so po pravljici prejeli še steklene kozarce, ki so jih napolnili s podobami narave, sonca, dreves, vode, knjig, objemov in zdrave prehrane ter tako ustvarili t.i. kozarec zdravja, ki so ga podarili nekomu, ki ga imajo radi. Morda prav dedku ali babici.
Prva knjiga iz zbirke o deklici Miji nosi naslov Kje ima hiša srce. V branje pa v Knjižnici Lenart priporočajo še ostala Zoranova dela za otroke: Katka in polžka, Kdo je Lunu ukradel atija in mamico ter za odrasle: Tri lune, Izgubljeni gozd, Ukradeno sonce in Ljubezenski vrtiljak. V soavtorstvu z Ireno Demšar pa je izdal Šepetanja src med korono : kako med pandemijo ohraniti zdravo pamet.