Kraigherjeva ulica 4a, 2230 Lenart v Slov. goricah urednik@ovtar24.si

Strokovna ekskurzija v večno mesto

Lenarški občinski uslužbenci in svetniki na ekskurziji v Rimu. Foto: arhiv Občine Lenart

Strokovna ekskurzija lenarške občine  je bila koristna in poučna
Lenarški župan mag. Janez Kramberger je pred kratkim vodil uslužbence občinske uprave in občinske svetnike na strokovni ekskurziji v Rimu. Lenartčani so si v »večnem mestu« ogledali njegove znamenitosti in se dalj časa ustavili v Vatikanu. Tam jih je sprejel tudi slovenski veleposlanik pri Svetem sedežu mag. Franc But in jim predstavil nekatere manj znane skrivnosti in 
aktualne razmere v Vatikanu po prihodu novega papeža Leona XIV. Obiskali so baziliko sv. Janeza v Lateranu, ki velja za eno najpomembnejših rimskih znamenitosti, v baziliki Marije Snežne pa so se ustavili pri grobo pokojnega papeža Frančiška. Kljub veliki gneči so se lahko dostojno poklonili njegovemu spominu, je po vrnitvi iz Rima povedal župan Kramberger. V okviru ekskurzije so se udeležil tudi maše, ki jo je z balkona papeške palače daroval novoizvoljeni papež Leon XIV. 

izlet lenart 0706a

Dodaj komentar

Pogoji komentiranja

Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Ovtar24.si želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja.

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Ovtar24.si. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Ovtar24.si bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

Pošlji

Ovtar24.si

Kraigherjeva ulica 4a
2230 Lenart v Slov. goricah
08 200 44 53
urednik@ovtar24.si
ISSN 3024-0050
O nas
Ostalo