
Ko pes ni več “le pes”
20 april 2026ustvaril Nina Zorman

Namesto lesne biomase obstoječi obnovljivi viri
17 april 2026ustvaril Senka Dreu

Zelena luč za ozelenitev središča mesta
14 april 2026ustvaril Senka Dreu
V Šikerjevevi kulturni kleti v Močni so 13. februarja gostili vsestranskega umetnika Jureta Ivanušiča. Kot je značilno za tega gledališkega in filmskega igralca, pianista, šansonjerja in skladatelja, je bil njegov nastop, ki je navdušil občinstvo, prepleten z izbrano glasbo, gledališko igro in ostrim humorjem.
»Tematske večere v naši kulturni kleti organiziramo zlasti v času okrog kulturnega praznika, kamor je sodil tudi nastop Ivanušiča, in okrog martinovega, vmes pa vabimo še predstavitve raznih knjig,« je povedala Nataša Cotar, ki kot šesta generacija vodi gostilno Šiker. »Ker je v kleti, ki jo za dogodke uporabljamo že kakšnih deset let, prostora le za približno 60 ljudi, so obvezne predhodne rezervacije, veseli pa me, da je zanimanje vedno veliko. Ivanušičev gledališko glasbeni kabaret na primer je bil razprodan že januarja.«
Kulturne prireditve, ki se odvijajo v kleti znamenite gostilne Šiker, so domiselno združili s kulinariko. Po zaključku kabareta so namreč gostom postregli z večerjo s štirihodnim menijem.