Kraigherjeva ulica 4a, 2230 Lenart v Slov. goricah urednik@ovtar24.si

Jezero Radehova še mikavnejše

Jazero Radehova je mikavno za ribiče, sprehajalce in ljubitelje narave. Foto Marjan Toš

Za jezero Radehova skrbi Ribiška družina Pesnica Lenart, ki ima koncesijo za upravljanje z vodo in tudi zgledno skrbi lep in urejen videz njegove okolice. Za urejeno in čisto okolje poleg lenarških ribičev skrbijo tudi delovni člani Turističnega društva iz Radehove. Občina Lenart sodeluje z obema in je med drugim pomagala pri zasaditvi nasipa z drevjem. Nima pa občina pravice posegati v priobalni pas, ki je že lep čas najbolj potreben ureditve, saj jezero ni njena last, pač pa je last države. Zato občina Lenart nima vzvodov, s katerimi bi lahko posegala na to področje, je lenarške občinske svetnike na zadnjem zasedanju obvestil župan mag. Janez Kramberger. Po vedno pokošenem nasipu okoli jezera z urejenimi klopmi za počitek in s koši za smeti , se vsak dan sprehaja veliko meščanov Lenarta in obiskovalcev mesta iz drugih delov Slovenije, med katerimi je veliko ljubiteljev narave.

Dodaj komentar

Pogoji komentiranja

Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Ovtar24.si želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja.

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Ovtar24.si. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Ovtar24.si bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

Pošlji

Ovtar24.si

Kraigherjeva ulica 4a
2230 Lenart v Slov. goricah
08 200 44 53
urednik@ovtar24.si
ISSN 3024-0050
O nas
Ostalo