Kraigherjeva ulica 4a, 2230 Lenart v Slov. goricah urednik@ovtar24.si

Kandidatke za Miss Slovenije obiskale Občino Pesnica

Foto: arhiv občine

V petek, 10. februarja, so kandidatke za Miss Slovenije skupaj z aktualno Miss Slovenije Vido Milivojšo obiskale Občino Pesnica – letošnja polfinalna prireditev Miss Slovenije 2023 bo namreč 10. marca potekala v občinskem Večnamenskem kulturno turističnem podjetniškem centru.
Projekt Miss Slovenije se je pred leti iz klasičnega lepotnega tekmovanja razvil v projekt z vsebino, ki deluje pod sloganom "Podpirajmo slovensko in podprimo Slovenijo".

V okviru slogana kandidatke tekom priprav vse leto skupaj organizirajo dogodke z vsebino, ki med drugim na različne načine promovirajo manj znana območja z veliko potenciala in hkrati kandidatkam nudijo možnost osebnostnega in podjetniškega razvoja.

Občina Pesnica je k sodelovanju pri projektu pristopila skupaj z Vinsko kletjo Dveri-Pax in Domačijo Truntič in tako misicam omogočila vključitev v dejavnosti turističnih ponudnikov.

V čudovitem dvorcu v Jarenini in vinski kleti Dveri PAX Winery so kandidatkam predstavili vinsko klet in potek proizvodnje vrhunskih vin, ponašajo se namreč z eno najbolj tehnološko naprednih vinskih kleti. Dekleta so v restavraciji sodelovale tudi pri pripravi izvrstnih jedi v kuhinji dvorca. Popoldan sta se jim pridružila še gostitelj polfinalne prireditve, župan Občine Pesnica Gregor Žmak, in predsednik sveta krajevne skupnosti Jakobski Dol Rene Krhin. Skupaj so razvajali brbončice ob vrhunski kulinariki.

miss pesnica vecerja p Foto: arhiv občine

Dekleta so popeljali še na Domačijo Truntič, kjer ima kmetovanje več kot dvestoletno tradicijo, zadnjih 35 let pa se ukvarjajo tudi s sadjarstvom in žganjekuho. Pri projektu Miss Slovenije se trudijo ohranjati slovensko tradicijo in hkrati graditi medgeneracijske odnose, zato so se polfinalistke na kmetiji učile luščiti koruzo ter orehe in peči tradicionalno štajersko gibanico.

miss pesnica gibanica p Foto: arhiv občine

Kot zapisano, bodo kandidatke Občino Pesnica obiskale še enkrat, 10. marca, ko bo v VKTPC v Pesnici pri Mariboru potekal polfinalni izbor za Miss Slovenije.

Dodaj komentar

Pogoji komentiranja

Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Ovtar24.si želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja.

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Ovtar24.si. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Ovtar24.si bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

Pošlji

Ovtar24.si

Kraigherjeva ulica 4a
2230 Lenart v Slov. goricah
08 200 44 53
urednik@ovtar24.si
ISSN 3024-0050
O nas
Ostalo