
Šport za zdrav pogled na življenje
05 marec 2026ustvaril Senka Dreu

Lenarška donacija za Ukrajino
04 marec 2026ustvaril Senka Dreu

Nova foto zgodba v Lenartu
03 marec 2026ustvaril Nina Zorman
Kulturno umetniško društvo (KUD) Vitomarci ta petek, 16. februarja, vabi na pravljično urico za otroke s pričetkom ob 18. uri. V prostorih KUD Vitomarci v Večnamenski dvorani bodo tokrat gostili prav posebno gostjo. Prelepo pravljico Moje drevo bo pripovedovala kar avtorica Kaja Firm, zato bo še bolj zanimivo.
Pravljica Moje drevo je zgodba o dveh navihanih veveričkah, Repki in Čopki. Sredi gozda bi bilo čudovito jutro, če le ne bi tega miru prekinilo nekaj glasnega. Veverici pa med njunim glasnim in nespametnim prepirom prejmeta sporočilo modre sove. Knjižno izdajo pravljice je ilustrirala Meta Hrovat Hostnik.
Avtorica Kaja Firm sicer prihaja iz Laškega in je tudi sama dvakrat mama. Po izobrazbi diplomirana inženirka kemijske tehnologije svoj prosti čas zelo rada preživi v naravi ali ob poslušanju dobre glasbe. Poleg pridobljene diplome ima še certifikate za inštruktorja masaže dojenčkov, iz tečaja masaže nosečnic in iz tečaja meditacije. Zagotovo odlična izbira za tokratno pravljično urico!