
Mesaršak – kaj neki je že to?
02 november 2025ustvaril MT

Obnovljena Hrgova domačija v Vitomarcih
01 november 2025ustvaril MT

Noč čarovnic in dan mrtvih sta tesno povezana
31 oktober 2025ustvaril Senka Dreu
Društvo Lama, ki deluje na področju učenja otrok skozi igro, pripravlja posebno počitniško varstvo v naravi. Pogovarjali smo se s predstavnicama društva Katjo Ornik in Lucijo Senekovič, ki sta povedali, da je vizija društva spodbujanje druženja, zabave in gibanja, ki so ključni za zdrav fizični, psihični, čustveni in socialni razvoj otrok. Program izvajajo strokovnjaki s področja predšolske vzgoje, inkluzivne pedagogike in razrednega pouka. Društvo se zaveda, da so otroci v današnjem času premalo aktivni in se premalo neposredno družijo med seboj, zato želijo otrokom ponuditi en teden počitniškega varstva v športno-zabavnem duhu, v objemu narave in brez elektronskih naprav.
Počitniško varstvo bo potekalo od 10. julija do 14. julija 2023 v občini Sveta Trojica. Program je namenjen otrokom od 4 do 12 let in bo trajal od 8.00 do 15.00 ure. Varstvo bo potekalo na območju LD Dobrava v Sveti Trojici v Slovenskih goricah, kjer bodo otroci imeli možnost raziskovanja gozda in igranja na travnatih površinah. Notranji prostori bodo uporabljeni za sanitarije in zaščito pred soncem.

Pripravljen je pester program, ki bo vsak dan ponudil drugačno tematiko, povezano z igro in raziskovanjem v naravi. V ponedeljek se bo skupina spoznavala in povezovala skozi različne socialne igre ter preizkušala različne športne spretnosti. V torek bodo otroci odšli na pohod do bližnje kmetije, kjer bodo pekli kruh in gibanico ter se prehranjevali. Srečali bodo tudi domače živali in zbrali jajca v kurniku. V sredo se bodo razdelili v skupine, kjer bodo izdelali zastave, ki bodo predstavljale posamezno skupino, nato pa bodo v gozdu postavili svoje bivake. Ta dan bo poudarek na sodelovalnem delu, ustvarjalnosti in domišljiji. V četrtek bodo otroke razveselili s napihljivim igralom, ki ga je podarila družina iz Cerkvenjaka. Prav tako se bodo preizkusili v različnih športnih igrah in poligonih. V petek bo sledila prav posebna vodna zabava, kjer bodo otroci lahko uživali ob vodnih balonih in obisku gasilcev. Vodne igre bodo vrhunec zaključka počitniškega varstva.
Vsak dan bo popestren z različnimi vmesnimi dejavnostmi, kot so peka na ognju, priprava hrane, kot so hrenovke v testu, jajca, šmorn in palačinke. Poleg tega bodo otroci imeli priložnost tudi za petje in ples ob igranju na kitaro.
Cena programa za pet dni zabave z Lamo znaša 120 evrov za prvega otroka in 90 evrov za sorojenca. V primeru želje po udeležbi le 3 dni je cena 90 EUR. V ceno je vključena malica in kosilo (dopoldanska malica, kosilo, popoldanska malica), osvežilna pijača, sadje ter palačinke in sladoled. Število prostih mest je omejeno, trenutno pa je na voljo še 8 mest. Osnovnošolce, starejše od 14 let, ter dijake smo povabili v svojo zabavno ekipo, kjer se bodo soočili s prevzemanjem odgovornosti in vodenjem ter si pridobili dragocene izkušnje.

Društvo Lama si prizadeva, da bi omogočili tudi otrokom iz socialno šibkih družin počitnice v gozdu z Lamo. Vabijo vse, ki poznajo otroke, ki bi se želeli udeležiti počitnic, vendar si tega njihovi starši ne morejo privoščiti, naj jih kontaktirajo preko elektronskega naslova ali Facebook strani.
Če želite izvedeti več informacij o programu, obiščite Facebook stran Lama zabava ali kontaktirajte društvo preko elektronskega naslova:
Društvo Lama se veseli tedna polnega zabave, novih dogodivščin in nasmejanih otroških obrazov.