
Mesaršak – kaj neki je že to?
02 november 2025ustvaril MT

Obnovljena Hrgova domačija v Vitomarcih
01 november 2025ustvaril MT

Noč čarovnic in dan mrtvih sta tesno povezana
31 oktober 2025ustvaril Senka Dreu
Kakor je v Trnovski vasi že več kot 6 let v navadi, so člani Kolesarskega društva Selce tudi letos opravili blagoslov koles in kolesarjev.
Kolesarsko društvo Selce združuje kolesarke in kolesarje iz celih Slovenskih goric, pa tudi širše. In letos so že kolesarili po Gran Canarii, opravili priprave pred začetkom sezone v Vrsarju na Hrvaškem, izvedli redni občni zbor in zabeležili že nekaj dobrih tekmovalnih kolesarskih ter tekaških rezultatov svojih članov. Marsel Bohak je osvojil 5. mesto na kolesarski dirki Pokal Poli in 1. mesto na 20. Bistriškem teku. Vito Kraner pa je na Mr. Boo tekaški tekmi na ŠRC Polena v zahtevni konkurenci osvojil tretje mesto.
Posebej veliko pa članom vsako leto pomeni blagoslov koles in kolesarjev, ki ga že več let na t.i. belo nedeljo opravijo v župniji Sv. Bolfenka v Trnovski vasi. Blagoslov je opravil domači župnik Jože Škofič. Pobudnik blagoslova je bil pred leti nekdanji predsednik društva, Gregor Kos, ki ga člani v svojih vrstah močno pogrešajo in se med vožnjami večkrat ustavijo ob njegovem grobu. Obenem člani društva ob tej priložnosti opravijo še krajšo kolesarsko pot po okolici ter dan nato zaključijo ob nedeljskem kosilu.
Tekmovalna sezona je pred vrati, prav tako enodnevna in večdnevna kolesarjenja, ki jih člani načrtujejo v tem letu, zato so še posebej hvaležni generalnemu sponzorju, podjetju Arcont, ki jih spremlja in podpira že šest let.