
Ko travniki cvetijo, čebele živijo
25 april 2026ustvaril Uredništvo

Uvedba modre cone ob delu Jurovske ceste
23 april 2026ustvaril Senka Dreu

Ko pes ni več “le pes”
20 april 2026ustvaril Nina Zorman
V Strelskem centru »Gaj« na Pragerskem se danes začenja prestižno mednarodno tekmovanje na 15. Evropskem prvenstvu v kombiniranem streljanju. Za evropska odličja se bo med 30. junijem in 2. julijem, potegovalo skoraj 200 strelk in strelcev, elitnih športnikov iz 13. evropskih držav. Sodelovalo bo tudi 13 slovenskih tekmovalcev, ki se bodo borili poleg športnikov Avstrije, Češke, Hrvaške, Estonije, Finske, Nemčije, Madžarske, Italije, Latvije, Litve, Slovaške in Švedske.
Na 15. Evropskem prvenstvu bo svoje slike razstavila tudi diplomirana slikarka Čeh iz Ptuja, ki se bo predstavila z deli iz ciklusa Klic divjine, ki so nastala v zadnjih dveh letih. V kulturnem programu na slovesni otvoritvi bodo nastopili rogisti LZ Maribor in folklorna skupina Študent iz Maribora.
Prizadevni športni delavci Športne strelske zveze Slovenije so ponosni, ker so pridobili letos kar dve kandidaturi za organizacijo dvoje evropskih strelskih prvenstev. V začetku junija so izvedli 50. Evropsko prvenstvo v univerzalnem trapu in sedaj, konec junija, še 15. Evropsko prvenstvo v Kombiniranem streljanju.