
3. Žaklanje na "Brünčečovem bregu"
12 januar 2026ustvaril Tjaš Švarc

Ljudski vrači v Slovenskih goricah so nadomeščali zdravnike
10 januar 2026ustvaril MT

Zgorela prodajalna mandarin v Lenartu
07 januar 2026ustvaril MT
V Občini Trnovska vas se ukvarjajo s sanacijo dveh plazov. Prvi plaz, ki se je sprožil po obilnih padavinah maja lani ob stanovanjskem objektu Bišečki Vrh 47, je v fazi sanacije.
Projekt izvaja podjetje H.S. Nizke gradnje d.o.o. iz Maribora, ki bo s sanacijo plazu preprečilo nadaljnjo premikanje zemljine po pobočju. Uredili so cesto z novimi prepusti in odvodnjavanjem preko cevnih prepustov ter sanirali bodo celotno vozišče z novo voziščno konstrukcijo. Vrednost investicije je znašala več kot 338 tisoč evrov.
V sredo, 17. julija, je župan Alojz Benko na občini podpisal pogodbo z izvajalcem BM Asfalt, asfaltiranje d.o.o. iz Ptuja za sanacijo plazu Druzovič – Horvat – Prigl v Trnovskem Vrhu.
Glavni cilj in namen investicije je sanacija plazu in odprava posledic plazu na način, da se zaščiti javno cestišče, s čimer bo zagotovljena največja varnost uporabnikov. Vrednost sanacije znaša slabih 130 tisoč evrov.
