
V objektiv ujeti trenutek postane spomin
16 januar 2026ustvaril Senka Dreu

Kako so čebele pregnale Turke iz Lenarta
16 januar 2026ustvaril MT

3. Žaklanje na "Brünčečovem bregu"
12 januar 2026ustvaril Tjaš Švarc
V soboto, 13. decembra, je v športni dvorani Osnovne šole Planina pri Sevnici potekalo 35. državno prvenstvo v taekwon-doju (ITF), ki ga je organizirala Taekwon-do zveza Slovenije v sodelovanju s Taekwon-do klubom Ahac Šentjur. Tekmovanje je zbralo številne tekmovalce iz slovenskih klubov, ki so se pomerili v športnih borbah in formah v različnih starostnih ter pasovnih kategorijah.

Dvoboji so potekali na več tekmovalnih površinah hkrati, tempo tekem pa je bil visok predvsem v mlajših kategorijah, kjer so odločale hitrost, tehnična natančnost in taktična zbranost. Pri formah so sodniki ocenjevali pravilnost tehnik, ravnotežje, moč ter splošno izvedbo, kar je zahtevalo visoko stopnjo koncentracije vseh nastopajočih.

Na prvenstvu so se izkazali tudi posamezni tekmovalci iz našega območja z vidnimi uvrstitvami. Lars Leopold je v kategoriji kadeti do 50 kg zanesljivo osvojil 1. mesto v športnih borbah, ob tem pa dodal še 3. mesto v formah v kategoriji rumenih pasov. V mlajših starostnih skupinah je Patrik Bosilj dosegel 2. mesto v borbah v kategoriji otroci do 27 kg, medtem ko je Tai Črepnjak v kategoriji otroci do 23 kg osvojil 3. mesto.
Patrik Bosilj je na državnem prvenstvu osvojil 2. mesto
Trener ekipe Sven Hojs je po tekmovanju poudaril pomen nastopa na državnem prvenstvu:
»Takšna tekmovanja so dobra priložnost za preverjanje pripravljenosti in napredka. Veseli me, da so tekmovalci prikazali borben pristop in tehnično zrelost glede na svojo starost, kar se je odrazilo tudi v rezultatih.«
Tai Črepnjak ponosno z osvojeno kolajno
Ponosen Lars Leopold s trenerjem Svenom Hojsom