
Ko travniki cvetijo, čebele živijo
25 april 2026ustvaril Uredništvo

Uvedba modre cone ob delu Jurovske ceste
23 april 2026ustvaril Senka Dreu

Ko pes ni več “le pes”
20 april 2026ustvaril Nina Zorman
V Kulturnem domu Voličina se bo jutri, 17. februarja, ob 18. uri s komedijo Zmešnjava predstavila gledališka skupina Društva upokojencev (DU) Malečnik. Predstavo Slavka Spahića je režisiral Kristjan Sande, premierno pa so jo v domačem kraju uprizorili junija lani.
Gledališka skupina DU Malečnik je nastala že spomladi 2016, ko se je zbralo nekaj zanesenjakov. Najprej so pod vodstvom režiserja Kristjana Sandeta v domačem narečju dvakrat uprizorili krajše komično odrsko delo Slavka Spahića »Ovenele rože«. Vodstvo skupine je nato prevzela Katarina Zupančič. Skupina je na raznih društvenih srečanjih večkrat opozorila nase s kratkimi skeči.
Za uprizoritev predstave Zmešnjava so dolgo iskali nove igralce, močno oviralo jih je tudi obdobje pandemije koronavirusa. Niso popustili in v lanskem poletju so v okviru tedna ljubiteljske kulture komedijo uspešno predstavili domači publiki.
Igralci Jože Krajnc, Katarina Zupančič, Aleš Kurnik, Valerija Krajnc, Lidija Pejčić, Rudolf Sedič, Ernest Šilec bodo tokrat stopili še na odrske deske v Voličini. S šepetanjem jim bo pomagala Rezka Lipovnik.
Vstopnine ni, bodo pa veseli prostovoljnih prispevkov.